Kaj Dzias
Spektakl Jakuba Margosiaka i Anny Mikuły - KAJ DZIAS
15 października 2016, godz. 19:00
kup bilet ON-LINE
Podobno u Romów ciągle gra muzyka nawet wtedy, gdy nie ma co jeść, dlatego że życie wtedy staje się znośniejsze.
Spektakl teatru i tańca.
Od czarów, obrzędów, muzyki, pieśni, tańca, podróży, po oszustwa, kradzieże i prześladowania.
Opowieść z różnych perspektyw.
Trochę magiczna i zarazem dobitnie dosłowna.
O Cyganach? O ludziach?
Zapraszamy na spotkanie z dziwakami, obcymi, artystami...
Chcemy zrozumieć coś o sobie patrząc na innych.
Jakub Margosiak
Absolwent I LO im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie (gdzie założył swój pierwszy zespół - Teatr Mamrocząc odnoszący sukcesy na ogólnopolskich festiwalach teatrów młodzieżowych). Obecnie student V roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz wolny słuchacz na Wydziale Teatru Tańca PWST w Bytomiu.
Jako student PWST podsumował swoją edukację spektaklem dyplomowym Na L... w reż. Aleksandry Koniecznej. Występował też w spektaklach Si C'etait ma rue reż. Pauliny Almeida, Dawida Zakowskiego (Teatr La Pailette - Francja), Collective Jumps chor. Isabelle Schad (Art Station Foundation - Poznań), As We Lay Dying stworzonym przez The Bruce High Quality Foundation (BHQF) w ramach benefitu FADA: House of Madness (WatermillCenter - Nowy Jork) oraz tworzył własne projekty artystyczne: Pomieszczenie zmysłów oraz Prywata konceptualna. Ponadto brał udział w International Summer Program organizowanym przez Roberta Wilsona, w Watermill Center w Nowym Jorku, prowadził warsztaty i wygłaszał prelekcje podczas International Dance Symposium “Dancing in the Body of Nature” organizowanym przez International Dance Committee of the International Theatre Institute w ramach 35th ITI World Congress w Manaus w Brazylii. Jako członek International Dance Comittee, ma możliwość wyboru międzynarodowej sławy artysty, który stworzy przesłania na Międzynarodowy Dzień Tańca. Jest również asystentem u prof. Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej z przedmiotu „Techniki taneczne” oraz stypendystą Rektora PWST w Krakowie.
Z Tarnowem związany jest poprzez udział w spektaklu On silence w choreografii Hege Haagenrud i Iwony Pasińskiej w Centrum Sztuki Mościce, a także zdobytą Nagrodą Główną i Nagrodą Jury na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta w konkursie Make Move za choreografię Prywata konceptualna.
Anna Mikuła
Pochodzi z Tarnowa, gdzie ropoczęła swoją edukację taneczną w Zespole Tańca Nowoczesnego DSA pod kierownictwem Teresy Lamot oraz Ognisku Baletowym prowadzonym przez Adama Kawę i Edytę Korus. Dwukrotnie wzięła udział w projekcie Sceny Otwartej - tańczyła w spektaklu Głębia w choreografii Marty Pietruszki.
Od 2012 roku studentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Asystent choreografa oraz tancerka w spektaklu dyplomowym Out Cry w reż. i choreografii Edana Gorlickiego. AKtorka w spektaklu dyplomowym Wiele hałasu o nic w reż. Briana Michaelsa. Tancerka w spektaklach: Podziemne Słońca i Czytanka Performatywne w Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu (reż. i chor. Anna Piotrowska), Kocham tylko i wyłącznie całym sercem nie-rozłącznie Magdalenę (chor. Jacek Łumiński), I have a dream w Gliwickim Teatrze Muzycznym (chor. Roger Lybeck, Jan Åström), Metro (chor. Paweł Zaufał), Speed dates show w choreografii i reżyserii absolwentów PWST, nagrodzonym na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim. Współtworzyła spektakl After glow we współpracy z The School for the Arts of Dance, Kibbutzim College of Education Technology and Arts w Tel-Avivie oraz międzynarodowy spektakl Much Ado About Nothing w reż. Briana Michaelsa podczas Folkwang Shakespeare Festival w Essen, pracując z grupami aktorów z Republiki Południowej Afryki, Australii i Niemiec. Współpracowała z Galerią Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach w projekcie Do sztuki gotowi start oraz z Maciejem Kuźmińskim przy tworzeniu spektaklu Róźnica i powtórzenie. Aktorka w misterium scenicznym Ich gehe und suche w Krakowskiej Operze Kameralnej w reż. Wacława Jankowskiego.
Laureatka konkursu Artists in residence organizowanego przez Stalker Teatro-officine CAOS w Turynie- odbyła tam rezydencję artystyczną tworząc spektakl Three days of snow - extended wraz z Dariuszem Nowakiem i Kamilem Pilarskim. Finalistka w konkursie SzólóDuó Nemzetközi Tánc Fesztivál 2015 w Budapeszcie, podczas którego prezentowała duet Three days of snow. Ta sama praca zdobyła dwie nagrody: Joanny Leśnierowskiej i Eryka Makohona w ramach konkursu 3...2...1 TANIEC w Krakowskim Centrum Choreograficznym, a także nagrodę jurorską podczas konkursu Sense of Move w Centrum Sztuki Mościce. Finalistka międzynarodowego konkursu Eurovision Young Dancers organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2013 roku.
Otrzymała stypendium rektora PWST za osiągnięcia artystyczne w latach 2013/2014 i 2014/2015, a także stypensium programu Erasmus+ na odbycie stażu artystycznego w Faido Dance Company w Amsterdamie w 2017 roku. Współpracuje z Maciejem Kuźmińskim jako tancerka w spektaklu Room 40 oraz tworząc nowy spektakl przy Teatrze Tańca Caro w Siedlcach.
Bilety: